Алекс Николов и Лубе Чивитанова с трудна победа като гост в италианското първенство

23:14, 27.11.2022
Чете се за: 01:55 мин.
Александър Николов Чивитанова Шампионска лига
Снимка: CEV Champions League Volley

Българският волейболен национал Александър Николов и неговият клубен Лубе Чивитанова постигнаха трудна победа като гост с 3:2 (21:25, 25:21, 16:25, 25:15, 15:13) над състава на Пиаченца в среща от 9-ия кръг на италианската волейболна Серия "А1".

18-годишният роден посрещач започна срещата като титуляр и се отчете с общо 10 точки за трите гейма, които прекара на игрището.

За съжаление, сервисът на Алекс Николов не беше на необходимото ниво, като той допусна общо пет грешки и в крайна сметка бе заменен след края на третата част при резултат от 2:1 в полза на Пиаченца.

Волейболистите на Лубе обаче намериха сили да стигнат до обрат и да спечелят следващите два гейма, с което се завърнаха на победния път в италианския шампионат след загубата от Чистерна в последния кръг.

Най-резултатен за успеха пък стана звездата на гостите Иван Зайцев, който наниза 21 точки.

В класирането Лубе Чивитанова се намира на 5-та позиция с актив от 14 точки, докато Пиаченца е на 8-то място с точка по-малко.

В друга среща от кръга водения от Радостин Стойчев тим на Верона допусна поражение с 1:3 (19:25, 14:25, 25:18, 25:22) при визитата си на Модена. През целия двубой за гостите игра българският център Алекс Грозданов, който завърши с 5 точки.

Испания - Германия 1:1