Алекс Николов и Лубе загубиха от Халкбанк в първия дуел от четвъртфиналите в Шампионската лига

21:34, 07.03.2023
Чете се за: 02:02 мин.
алекс николов лубе загубиха халкбанк първия дуел четвъртфиналите шампионската лига

Българският волейболен национал Александър Николов и неговият клубен Лубе Чивитанова допуснаха поражение с 1:3 (25:21, 20:25, 23:25, 21:25) като гост на турския Халкбанк в първи двубой между двата тима от четвъртфиналите в тазгодишното издание на Шампионската лига.

Николов започна срещата като титуляр, но беше заменен в хода на първия гейм от Матия Ботоло и в крайна сметка приключи срещата със само 1 точка.

Междувременно Ботоло се възползва от получения шанс и стана най-резултатен за италианския тим, приключвайки срещата с 14 точки в актива си, докато звездата Иван Зайцев завърши с 13.

За съжаление на волейболистите на Лубе обаче това не се оказа достатъчно за крайния успех, тъй като домакините от Халкбанк съумяха да измъкнат вторият, третият и четвъртият гейм, с което заслужиха и крайната победа.

Над всички за турския тим беше Томас Джаешке, който наниза 22 точки, а Нимир Абдел-Азиз приключи с 16 пункта в актива си.

Реваншът между двата тима в Италия ще бъде на 15 март (сряда), като тогава Александър Николов и съотборниците му ще трябва да търсят задължителен успех с 3:0 или 3:1 гейма, за да вкарат в срещата в "златен гейм". В противен случай отборът на Халкбанк ще се класира за полуфиналите във волейболната Шампионска лига за първи път от сезон 2013/14 насам.

АЗ Алкмаар обърна Лацио като гост и взе лек аванс преди реванша в Лигата на конференциите
Столтенберг: Историческа възможност за мир след последните преговорите между Сърбия и Косово