Алекс Николов с 10 точки при четвъртия пореден успех на Лубе в Шампионската лига

10:15, 15.12.2022
Чете се за: 02:05 мин.
алекс николов точки четвъртия пореден успех лубе шампионската лига

Българският волейболист Александър Николов реализира 10 точки при успеха на неговия клубен Кучине Лубе Чивитанова в Шампионската лига по волейбол у дома срещу френския Тур с 3:0 (25:23, 25:13, 25:17).

Главен арбитър на срещата беше българският съдия Ивайло Иванов.

За италианския тим това бе четвърти пореден успех в груповата фазa, с който те на практика си гарантираха едно от първите две места в група С.

По този начин Лубе си осигури минимум участие в плейофите на надпреварата, а при още една победа волейболистите на Анджело Лоренцети ще си подпечатат първото място в групата и директно място на четвъртфиналите в Шампионската лига.

Италианският тим контролираше изцяло двубоя срещу Тур, като интрига имаше единствено в първия гейм, в който френския тим отстъпи само с две точки.

Освен Николов на висота за победителите беше Иван Зайцев, който стана най-резултатен със своите 19 точки. За гостите от Тур Абубакар Нето приключи с 11 точки.

В класирането след първите четири кръг Кучине Лубе Чивитанова е лидер с четири победи в четири мача и актив от 11 точки. Втори и трети в подреждането са съответно Тур и белгийския Кнак Розеларе с по две победи и две загуби, а за момента на последното място без нито един успех е състава на Бенфика.

Ботев Пд организира работна среща с представители на БФС за строежа на "Колежа"
Спряха окончателно тока на белодробната болница във Варна, болните от туберкулоза са изпратени по домовете си