Александър Божилов и Анастасия Пейчева спечелиха титлите от държавното първенство по триатлон в Пловдив

19:21, 03.08.2024
Чете се за: 01:47 мин.

Националният състезател Александър Божилов от СКПСТ „Космос“ София спечели държавното първенство по триатлон в Пловдив при мъжете. Той приключи с убедителния резултат от 1:43:42 часа в олимпийската дистанция по триатлон. Второто място е за Борис Андреев от СКТ „Три тийм“ София останал на 1:36 минути след победителя. Третото място на почетната стълбичка заслужи Иван Гръблев, също от СКТ „Три тийм“ София.

При жените Анастасия Пейчева от СКТ „Три тийм“ София спечели титлата с време 2:07:22 часа, което ѝ позволи да набере впечатляващата преднина от 11 минути пред втората в класирането Вероника Кузева от СК „Тристарс Елит“. Бронзовото отличие в надпреварата остана за Наталия Карадех от СКПСТ „Космос“ София.

Състезанието "Триатлон Пловдив - олимпийска дистанция 2024", премина при отлична организация от страна на Българската Асоциация по триатлон, с помощта на ММС и Община Пловдив. В него участваха и състезатели от Украйна и Република Северна Македония. Бяха раздадени още 9 комплекта медали от финалите в различните възрастови групи за юноши и девойки, на участниците от открития старт, на участници над 40 години и победители от общи класирания.

Утре състезанието продължава с три старта - младша възраст момичета и момчета до 13-14 години, деца до 11-12 и група „Бенджамин“ до 10 и по-малко години.