Александър Божилов спечели сребърен медал в турнира от Европейската купа по триатлон за младежи в Кишинев

александър божилов спечели сребърен медал турнира европейската купа триатлон младежи кишинев
11:32, 21.08.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Националният състезател Александър Божилов завоюва сребърен медал в оспорваната надпревара от Европейската купа за младежи в Кишинев, Молдова.

18-годишният ни талант се състезаваше в група с 34 представители от цяла Европа, които се състезаваха на 400 м плуване, 10.2 км колоездене и 2.55 км бягане. Общото време на Божилов бе 00:29:45 минути, само 6 секунди разлика от шампиона в групата - Грегор Расва от Естония, който финишира за 00:29:39 минути. Бронзовият медал спечели Габриел Барак от Хърватия с време от 00:30:17 минути.

Това е втори медал за Божилов от Европейска Купа по триатлон за младежи. През юли т.г. по време на Европейската купа за младежи в Табор, Чехия, националният състезател извоюва бронзов медал, а на световното за младежи по акватлон (плуване +бягане) в Ибиса през май завърши 4-и, като медалът му се изплъзна за 2 секунди.
Божилов е състезател е на СКПСТ „Космос" – София. Спортната му кариера започва с плуване, покрай по-големия му брат Петър Божилов и баща им Борис Божилов, който е и техен треньор.

Продължава борбата с големия пожар в Сакар
Хърватия спечели предквалификационния турнир по баскетбол в Истанбул за ЛОИ Париж 2024