Александър Божилов спечели златен медал от европейската купа по триатлон за младежи

Състезанието премина при много силна конкуренция от старт с близо 50 участници

Александър Божилов
Снимка: Снимка: Europe Triathlon
18:33, 16.06.2024

Националният състезател Александър Божилов триумфира със злато на европейската купа по триатлон за младежи в Изворани, Румъния при много силна конкуренция от старт с близо 50 участници от Италия, Украйна, Румъния, Молдова, Турция, Хърватия, Словения, Португалия и Великобритания. Сребърният медал бе спечелен от Карол Попа, Румъния, а бронза от Себастиано Маргариа от Италия.

Съставът на националните състезатели отбор "Младежи и девойки", които взеха участие в Европейската купа бе Александър Божилов, Мира Георгиева, Петър Делков, Миролюба Ненкова, Преслав Кушев, Георги Илиев, и Симеон Бобеков, с треньорски колектив - Иво Илиев и Борис Божилов.

Много добро представяне направи Мира Георгиева, която се класира на 11-то място, Симеон Бобеков на 13-то, Преслав Кушев на 32-ро, Петър Делков на 33-то. И не на последно място, добро представяне направиха Миролюба Ненкова, която завърши на 22-ро място и Георги Илиев на 38-мо, двамата са само на 16 години и за тях това е едва второ участие в състезание от такъв ранг.

Щафетата в състав Мира Георгиева, Симеон Бобеков, Миролюба Ненкова и Александър Божилов, завърши на 4-то място.