Александър Лазаров и Гергана Топалова отпаднаха на старта на квалификациите в Оукланд и Хобарт

18:30, 07.01.2023
Чете се за: 01:57 мин.
александър лазаров гергана топалова отпаднаха старта квалификациите оукланд хобарт

Българските тенисисти Александър Лазаров и Гергана Топалова загубиха мачовете си от първия кръг на квалификациите на турнирите в Оукланд, Нова Зеландия и Хобарт, Австралия.

На старта на пресявките турнира от сериите АТР 250 в Нова Зеландия Лазаров отстъпи с 1:6, 4:6 за 63 минути игра на седмия поставен Грегоар Барер.

Двубоят започна трудно за българина, който загуби първите пет гейма, което предреши крайния изход в първия сет, който завърши с успех с 6:1 за французина. Във втория Лазаров беше далеч по-равностоен на своя съперник, но един единствен пробив в седмия гейм направи разликата между двамата и изпрати Барер към решителния кръг на пресявките, където го очаква мач срещу победителя от двубоя между Федерико Кория и Люка ван Аше.

Междувременно Гергана Топалова също не успя в първия кръг на квалификациите на WTA 250 надпреварата в Хобарт, след като отстъпи с 0:6, 3:6 на Диан Пари от Франция.

За българката това бе дебют в турнир от подобна категория и това определено оказа влияние, тъй като тя загуби първите седем гейма в двубоя. В крайна сметка за участието си в австралийския град втората ни ракета при дамите ще получи 1 точка за световната ранглиста.

Георг Георгиев, ГЕРБ: Искаме да видим намеренията на партията, която получи третия мандат
Даниел Лорер: ДБ имат най-голям шанс с третия мандат и ако го получат, вероятно ще ги подкрепим