Александър Николов бе избран за играч на мача при домакинския успех на Лубе срещу Таранто

12:45, 19.12.2022
Чете се за: 01:40 мин.
алекс николов точки четвъртия пореден успех лубе шампионската лига

Българският волейболен национал Александър Николов бе избран за играч на мач при победата на неговия Лубе Чивитанова срещу Таранто в среща от италианската Серия "А1".

Действащият шампион на Италия се наложи с 3:0 (25:20, 25:22, 35:33) у дома, като ключов за успеха се оказа третият гейм, в който Николов и компания отразиха седем геймбола.

В крайна сметка 19-годишният българин завърши с 14 точки в актива си, а по-резултатен от него стана единствено звездата на Лубе Иван Зайцев, който реализира 17 пункта.

"Знаехме, че ни очаква тежък мач, но бяхме подготвени. Всичко се реши в третия гейм. Това, че ми избраха за най-добър играч в мача е благодарение на играта на целия отбор. Най-важното е, че спечелихме с 3:0", сподели след двубоя Алекс Николов.

В класирането Лубе Чивитанова заема петата позиция с актив от 20 точки, докато Таранто са на предпоследното 11-то място с 9 пункта.

Междувременно в друг двубой от кръга Тренто с капитана си Матей Казийски в състава надигра с 3:0 (25:18, 25:13, 25:17) като гост Сиена. Българският волейболист се отчете с 9 точки за победата.