Александър Николов с 13 точки при третия пореден успех на Кучине Лубе (Чивитанова) в италианската Суперлига

александър николов неговият кучине лубе чивитанова отпаднаха турнира купата италия
08:00, 05.02.2024

Националът Александър Николов и тимът на Кучине Лубе (Чивитанова) записаха трета поредна и общо 12-а победа в италианската Суперлига. Воденият от Джанлоренцо Бленджини отбор надигра Валза Груп Модена с 3:0 (25:21, 27:25, 25:23) в мач от 17-и кръг в "Еуросуоле Форум".

Александър Николов се отчете с 13 точки (1 ас, 2 блокади) и бе втори по резултатност. Най-голям актив записа Адис Лагумджия - 14 точки (2 аса, 3 блокади).

За Модена Османи Хуанторена се отчете с 12 точки (1 ас, 1 блокада), 11 точки добави Томазо Риналди (3 аса).

Лубе е четвърти в таблицата с 32 точки (12 победи, 5 загуби), Модена е осми с 19 точки (8 победи, 9 загуби).

В следващия кръг Лубе среща Джойела Призма (Таранто), на 11 февруари (четвъртък). Модена среща Чистерна.

Душан Керкез: Ботев Пд е голям клуб и му отива да играе в Европа