Александър Везенков наниза 10 точки при загуба на Сакраменто от Голдън Стейт

Българското крило се включи от пейката и записа 10 точки и 1 борба за малко повече от 12 минути на паркета

александър везенков отбеляза точки първата победа сакраменто
08:17, 28.10.2023
Чете се за: 01:17 мин.

Сакраменто Кингс, в който играе звездата ни в баскетбола Александър Везенков, загуби домакинството си на Голдън Стейт Уориърс със 122:114 в своя втори мач от редовния сезон на НБА.

Българинът се включи от пейката и записа 10 точки и 1 борба за малко повече от 12 минути на паркета. Везенков вкара 4 изстрела от игрището и бе точен на два пъти от тройката.

Стеф Къри вкара 41 точки за "войните“, а Ди'Арън Фокс бе най-резултатен за "кралете“ с 39. И двата отбора иат една победа и една загуба.

Къри пък продължи наказателната си акция срещу Сакраменто, след като наниза исторически 50 точки в решителния седми мач от плейофната серия между двата тима през миналия сезон.