Александър Везенков записа 10 минути при разгром на Сакраменто Кингс над Портланд Трейл Блейзърс

Българинът се отчете с една борба, една открадната топка и един чадър при победата със 121:82.

от Константин Джаркин
00:52, 15.04.2024
Чете се за: 01:57 мин.
александър везенков нямам търпение дойдат мачовете

Сакраменто Кингс разгромиха Портланд Трейл Блейзърс като домакин със 121:82 в последния кръг от Западната конференция на НБА. "Кралете" останаха на деветото място в крайното класиране с 46 победи и 36 загуби.

Сакраменто ще бъдат домакини на Голдън Стейт Уориърс в Плей ин турнира. Загубилият от този двубой ще се сбогува с мечтата за плейофите. Мачът с шампионите от 2022 г. е на 17 април (сряда) от 5:00 часа сутринта българско време. Победителят ще продължи напред и ще се изправи срещу загубилия срещата между Ню Орлиънс Пеликанс и Ел Ей Лейкърс.

Майк Браун излезе с титулярния си състав в този мач, като с нарастващото предимство на отбора му, той вкарваше все повече играчи от пейката. В последната четвърт дойде и времето на Александър Везенков.

Българинът записа 10 минути и бе 0/2 от стрелбата, но се отчете с една борба, една открадната топка и един чадър.

Обичайните заподозрени за "кралете" ДиАрън Фокс и Домантас Сабонис бяха ключови за успеха, като гардът отбеляза 24 точки, а литовският център бе на асистенция от трипъл-дабъл.

За Трейл Блейзърс, които завършиха на последната позиция в Западната конференция с 21 победи и 61 загуби, най-резултатен бе Далано Бантън със 17 точки.

Оклахома Сити Тъндър извоюва първото място в Западната конференция на НБА, Финикс Сънс се класира директно за плейофите
Латина на Иван Алипиев и Борислав Младенов загуби като гост в италианската втора дивизия по баскетбол