10:51, 03.08.2020
Чете се за: 00:53 мин.
Тенис
александър зверев анастасия павлюченкова спечлиха второто издание uts

Германецът се наложи с 3:2 части (19:10, 11:13, 10:17, 18:8, 2:1) над Феликс Оже-Алиасим, докато рускинята надигра Ализе Корне със същия резултат.

Двубоят между двамата представители на новото поколение започна с предимство за Зверев, който спечели първата част след 19:10 точки.

Аласим отговори моментално и след 11:13 изравни резултата.

Това повиши самочувствието на младата канадска звезда и той стигна до пълния обрат след 11:18 точки в третата четвърт.

Изправен до стената, Александър Зверев показа най-доброто от играта си и изпрати двубоя в решителна пета част, след категоричното 18:8.

Във "внезапната смърт", Алиасим първи стигна до възможност да спечели трофея, но Зверев отговори подобаващо и след две поредни точки се поздрави с крайния успех в надпреварата.

При жените, 30-та в света Анастасия Павлюченкова надделя над представителката на домакините Ализе Корне със същия резултат, в също толкова оспорван двубой.

Рускинята спечели първата част с 16:8.

Втората четвърт бе особено драматична като в край на сметка отново Павлюченкова стигна до успеха след 12:11.

Корне отказа да се предаде и стигна до изравняване на резултата. Красивата французойка първо спечели третата част с 14:11, а в четвъртата надделя с категоричното 16:9.

В решителната четвърт обаче Павлюченкова се оказа по съобразителна и след 3:1 точки триумфира в съревнованието, организирано от Патрик Муратоглу в Ница.

Припомняме ви, че в надпреварата участие взе и най-добрият ни тенисист Григор Димитров. За съжаление българинът не успя да преодолее груповата фаза и след две загуби и една победа напусна турнира.

За Григор, това бе първо участие на турнир, след като даде отрицателна проба за коронавирус.