Ален Хубулов ще спори за титлата на европейското първенство по борба до 23 г.

По-рано този сезон Ален взе бронз в дебюта за България на европейското първенство

ален хубулов бори бронз европейското букурещ
Снимка: startphoto.bg
17:39, 25.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Българският състезател Ален Хубулов ще се бори за титлата в категория до 125 кг на европейското първенство по борба до 23 години в Баку. В полуфиналите националът се наложи над руснака Абдула Курбанов, пети на световното за мъже, с 3:2.

Осетинецът с български паспорт изоставаше с 1:2, но в последните секунди успя да измъкне победните две точки.

Така за златото в неделния ден Хубулов ще излезе срещу грузинеца Соломон Манашвили, европейски шампион и втори в света за същата възраст от 2022 г. По-рано този сезон Ален взе бронз в дебюта за България на европейското първенство в Букурещ.

От останалите ни представител само Иван Стоянов (74) продължава на репешажите в неделя. Негов съперник ще бъде Теочарис Кугиумцидис (Гърция). При успех ще излезе за бронза срещу Лука Читонидзе (Грузия), пети на световното до 20 г. през 2022 г.

Неговият брат Радомир ще спори за бронза срещу Мариус Ретко (Молдова) в категория до 79 кг.

Гасперини остава верен на Аталанта
Български победи в третия ден на Световната купа по конен спорт на база "Фригопан"