Алкарас даде само три гейма на Зверев и е на четвъртфинал в Мадрид

18:39, 02.05.2023
Чете се за: 02:05 мин.
алкарас даде три гейма зверев четвъртфинал мадрид

Испанецът Карлос Алкарас се класира за четвъртфиналите на Мастърс турнира на клей в Мадрид, Испания, след като надигра с 6:1, 6:2 Александър Зверев в повторение на миналогодишния финал в надпреварата.

На централния корт "Маноло Сантана" Алкарас, който в миналия кръг елиминира най-добрият българин Григор Димитров, не даде никакви шансове на своя съперник, като в хода на целия двубой поставеният под №1 в турнира загуби едва осем точки на собствен сервис, а половина от тях дойдоха в последния гейм на срещата.

В крайна сметка Карлос не даде нито една точка за пробив на Зверев, а на свой ред реализира четири от десетте възможности, които се откриха пред него в рамките на мача, който продължи 83 минути.

По този начин младият испанец записа втория си успех в съперничеството си с Александър Зверев, но германецът продължава да води с 3-2 победи в общия баланс помежду им.

За Алкарас, който в петък ще навърши 20 години, днешната победа бе осма поредна, като от началото на сезона бившият водач в световната ранглиста има само две поражения на сметката си срещу цели 26 успеха.

В спор за място на полуфиналите пък миналогодишният шампион в Мадрид ще се изправи срещи 10-ия поставен Карен Хачанов, който по-рано днес надигра със 7:6(8), 6:4 Андрей Рубльов в изцяло руски двубой.

Напусна ни операторът Олег Георгиев
Прокурор Чапкънова за атентата срещу Гешев: Сметка от това имат лица, засегнати от определени действия на прокуратурата