Шампионът от последните две издания продължава да се възстановява от травма в предмишницата и завръщането му на корта в испанската столица не е никак сигурно.
Световният №3 Карлос Алкарас отложи първата си тренировка на Мастърс 1000 турнира в Мадрид за понеделник, съобщи „Марка“.
Шампионът от последните две издания продължава да се възстановява от травма в предмишницата и завръщането му на корта в испанската столица не е никак сигурно.
Заради въпросната контузия Алкарас беше принуден да отложи първите си два турнира от календара на клей в Европа – Мастърс 1000 в Монте Карло и АТР 500 в Барселона (също шампион от последните две години).
От екипа на Алкарас съобщиха, че тенисистът ще направи първа тренировка в Мадрид в понеделник, а не по план в неделя, като надеждите са болките да са отшумели.
През седмицата участие в Мадрид отказа световният №1 Новак Джокович, както и двукратният олимпийски шампион и също бивш №1 в света Анди Мъри.
Надпреварата в испанската столица започва в сряда (24.04) и ще продължи 10 дни.
България победи Република Южна Африка с 3:0 на старта на „Били Джийн Кинг къп“
"Артемис II" - нова ера в Космоса: "Орион" се отдалечи на над 406 608 км от Земята