Алкарас срази Монфис в зрелищен мач в Маями пред погледа на Неймар, Бътлър и дел Потро

Срещата бе изгледана на живо от спортни звезди като баскетболиста Джими Бътлър и бразилския футболист Неймар, както и от бившия шампион от Големия шлем Хуан Мартин дел Потро.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:45, 26.03.2024
Чете се за: 02:50 мин.
алкарас срази монфис зрелищен мач маями погледа неймар бътлър дел потро

Водачът в схемата Карлос Алкарас се класира за осминафиналите на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Маями (САЩ) с награден фонд от 8,9 милиона долара.

20-годишният испанец се справи със съпротивата на французина Гаел Монфис с 6:2, 6:4 за час и 15 минути игра

„Той е страхотен атлет. Достига почти всяка топка“, каза с усмивка 37-годишният парижанин след едно от отиграванията на съперника.

„Трудно е да останеш концентриран върху мача, като играеш пред такива легенди. Страхотно е за мен. Опитвам се да покажа страхотен тенис, да ги направя щастливи, да ги накарам да се насладят на моята игра", коментира Алкарас след мача.

Шампионът от 2022 година ще играе срещу Лоренцо Музети, елиминирал 16-ия в схемата Бен Шелтън (САЩ) с 6:4, 7:6(5).

23-ия поставен италианец отстрани последния представител на домакините, изигравайки един от най-добрите мачове в кариерата си. Музети изоставаше с 3-0 и 4-1 във втория сет, но успя да елиминира своя опонент и да си осигури четвърти мач с Карлос Алкарас.

Резултатът в срещите помежду им е 2:1 победи в полза на испанеца. Италианецът не взе сет в нито един от двубоите им през 2023 г. на Ролан Гарос и Мадрид. Победителят от тази среща ще играе срещу Григор Димитров или Хуберт Хуркач.

„Винаги е хубаво предизвикателство да играя с Карлос. Той е напред в резултата, така че се надявам, че мога да спечеля този път. Наистина очаквам с нетърпение да играя срещу него. Карлос е страхотен човек и спортист. За мен той е вдъхновение, така че се надявам да мога да дам най-доброто от себе си и да се опитам да спечеля този мач", заяви Музети.

Той играе на първия си турнир вече като баща. Музети и приятелката му Вероника приветстваха раждането на първото си дете, сина Лудовико, на 15 март.

"Това беше най-голямата ми победа. Нищо не може да се сравни с раждането на Лудовико", каза италианецът, след като победи Шелтън в Маями.