алкарас срази надал развали мечтания полуфинал джокович мадрид
от БНТ , Източник: БГНЕС
20:08, 06.05.2022
Чете се за: 02:25 мин.

Карлос Алкарас се класира за полуфиналите на силния тенис турнир от сериите "Мастърс 1000" за първи път в своята кариера, след като елиминира петкратния шампион в надпреварата Рафаел Надал в три сета – 6-2, 1-6, 6-3, за малко над два часа и 15 минути игра.

19-годишният тийнейджър постигна най-голямата победа в кариерата си, като сломи своя идол, който бе изтощен след тежкия четвъртфинал с Давид Гофен вчера. Двубоят между двамата испанци започна с три последователни пробива, преди Алкарас да затвърди предимството си с брейк в седмия гейм, след който сервира успешно, за да поведе в резултата.

Във втората част опитният Надал стигна първи до пробив в четвъртия гейм – в него противникът му поиска медицински таймаут, а след завръщането си на корта Матадорът довърши нещата и вкара сблъсъка в решителен трети сет. Там първите три гейма минаха без пробиви, преди тийнейджърът да стигне до брейк в четвъртия. До края на частта Надал така и не успя да превъзмогне изоставането си и след страхотно разиграване за финал, в което направи минаващ удар покрай именития си съперник.

Така, Алкарас предотврати сблъсък между Надал и Новак Джокович в полуфиналите, след като по-рано през деня световният номер 1 надигра категорично поляка Хуберт Хуркач в два сета. Тийнейджърът продължава със силното си представяне от началото на годината, като стигна трети полуфинал от първите четири турнира от сериите Мастърс 1000.

Другият сблъсък от последните четири в испанската столица ще бъде определен от мачовете между Андрей Рубльов и Стефанос Циципас, и действащият шампион Александър Зверев срещу Феликс Оже-Алиасим.