Алкарас триумфира в Индиън Уелс и се изкачи на върха в световната ранглиста

алкарас триумфира индиън уелс изкачи върха световната ранглиста
08:18, 20.03.2023

Карлос Алкарас триумфира с титлата от турнира Мастърс 1000 в Индиън Уелс, след като записа категорична победа с 6:3, 6:2 над Даниил Медведев за 70 минути игра. По този начин 19-годишният испанец се завърна на първото място в световната ранглиста и спря серията на руснака от 19 поредни победи.

Мачът започна отлично за Алкарас, който направи пробив във втория гейм и след това го затвърди, за да поведе с 3:0. Това му беше достатъчно, за да вземе убедителна преднина и с лекота да вземе първия сет.

Испанецът беше още по-убедителен през втората част, като благодарение на два ранни брейка в сервиса на Медведев, той поведе с 4:0 и до края на мача не допусна съперника да достигне дори до точка за пробив.

“Последните десет дни бяха невероятни, усетих любовта на хората. Радвам се, че отново съм №1, но и спечеленият трофей е важен. Условията бяха трудни и Медведев не успя да играе по най-добрия си начин. Аз съм доволен от своето представяне и искам да продължа в същия стил и на турнира в Маями“, коментира Алкарас след победата.

Спешна помощ: Сигналът е за обърната кола в Алдомировското блато, мигрантите са общо 15
Отбелязваме Международния ден на щастието - коя е най-щастливата държава?