Алваро Мората донесе три точки на Атлетико Мадрид при гостуването на Жирона

алваро мората донесе три точки атлетико мадрид гостуването жирона
07:43, 14.03.2023
Чете се за: 01:40 мин.

Гол на Алваро Мората в добавеното време донесе успех на Атлетико Мадрид с 1:0 като гост над Жирона в мач от 25-ия кръг на Ла Лига. Така футболистите на Диего Симеоне събра актив от 48 точки и заема третото място. Жирона остана на 12-а позиция с 30 пункта.

В 21-ата минута Ателтико Мадрид можеше да поведе в резултата, но Антоан Гризман бе спрян от Пауло Гасанига. Две минути по-късно Мемфис Депай бе в чиста позиция, а ударът му мина над напречната греда.

Атлетико продължи да натиска своя противник. Караско, Депай и Коке пропусна отлични възможности да променят нулевото равенство още до почивката.

Второто полувреме стартира с нови добри шансове за гостите от Мадрид. Фернандо Йоренте не успя да прати топката в мрежата от няколко метра.

В 75-ата минута в игра за Жирона влезе Кристиан Стуани. 36-годишният уругваец записа своя мач номер 200 за каталунците.

В първата минута от добавеното време Алваро Морато отбеляза победното попадение за Атлетико Мадрид.

Цените за почивка у нас отговарят на търсенето и предлагането, заявяват от Института по анализи в туризма
Манчестър Сити приема Лайпциг в търсене на шести пореден 1/4-финал в Шампионска лига