11:36, 29.05.2021
Чете се за: 01:25 мин.
альоша илиев бори европейската титла момчетата
Снимка: БФ Борба, Костадин Андонов

Альоша Илиев ще спори за европейската титла на първенството за момчета в „Асикс Арена“.

В категория до 41 кг. на класическия стил състезателят на „Плевен“ постигна три победи, като на четвъртфиналите надделя над арменеца Артур Броян със 7:6, а след това се справи и с азера Емин Джавадли – 8:0. За златото утре Илиев ще спори с руснака Давид Валиев.

При момичетата и трите ни представителки не успяха да преодолеят репешажите. В категория до 42 кг Виктория Бойнова отстъпи на Лиляна Капувари (Унгария) с 0:10, Десислава Иванова (58 кг.) бе туширана от украинката Катерина Кондратенко, а Жанина Петкова (66 кг.) претърпя поражение от хърватката Вероника Велик – 0:10.

В една от паузите на днешните схватки президентът на Българската федерация по борба Христо Маринов награди Чаба Хегедюш с почетен плакет по случа 50-годишнина, откакто унгарецът спечели световната титла на първенството в София през 1971 г. След края на състезателната си кариера Хегедюш бе член на Бюрото на Международната федерация, дълги години оглавяваше и Унгарската федерация по борба.

Днес финалите са от 18 часа, а сутринта стартира надпреварата при момчетата в свободния стил.

България ще има участници на пет финала на Световната купа по спортна гимнастика във Варна