Анастасия Севастова надигра Петра Квитова и спчели турнира "Bett1 Aces Berlin 2"

11:54, 20.07.2020
Чете се за: 00:46 мин.
Тенис
анастасия севастова надигра петра квитова спчели турнира bett1 aces berlin

За латвийката това е първа спечелена титла в поредицата от демонстративни турнири през настоящия сезон и първи успех над Квитова от 2010 година насам.

Двубоят започна по-добре за латвийката, която набързо поведе с 2:0 гейма.

Постепенно двукратната шампионка от "Уимбълдън" изравни играта и успя да върне пробива, а малко по-късно пое инициативата в сета, след като поведе с 5:3 гейма.

В край на сметка Квитова затвори частта с 6:3 след 32 минути игра, повеждайки в резултата.

Вторият сет отново беше много равностоен като двете тенисистки бяха разделени само от един пробив.

При 4:3 в полза на Севастова, латвийката осъществи втория си пробив в срещата и в следващия гейм си осигури и сета, вкарвайки мача в решителна трета част.

В шампионския тайбрек нямаше сила, която да се противопостави на Севастова като тя пое инициативата от самото начало и поддържаше сериозна разлика в резултата.

Накрая след 10:5 точки латвийката, номер 43 в световната ранклиста, се поздрави с крайния успех в двубоя и надпреварата.

Турнирът беше вторият на територията на немската столица в последните две седмици. За разлика от първия, който проведен на тревни кортове, този беше изигран на твърда настилка.

Любопитен факт беше, че надпреварата се изигра в един хангар на летище "Темпелхоф".

При мъжете, титлата бе извоювана от австриецът Доминик Тийм след победа на финала над младия Яник Синер.