Анди Мъри загуби от руснак във втория кръг в Рен

от БНТ , Източник: БГНЕС
10:01, 16.09.2021
Чете се за: 01:10 мин.
Анди Мъри

Бившият номер 1 в света Анди Мъри приключи с участието си в турнира от сериите АТП 250 в Рен, след като загуби от руснака Роман Сафюлин с 2-6, 6-4, 1-6 в мач от втория кръг на надпреварата.

Британецът получи уайлдкард от организаторите за участие в основната схема и спечели първия си мач срещу Яник Маден от Германия с 6-3, 6-1, но бе спрян от 158-ия в световната ранглиста Сафюлин.

34-годишният Мъри показа постоянство единствено във втория сет, който спечели с 6-4, но нямаше сили да се противопостави на съперника си в решаващата трета част.

През следващата седмица трикратният победител в турнирите от Големия шлем ще участва на турнира в Мец, където също получи "уайлдкард".

На четвъртфиналите в Рен Сафюлин ще срещне водача в схемата Ришар Гаске, който победи сънародника си Клеман Шиде в два сета.

Даниела Везиева: Политиката на служебния кабинет ще продължи в посока на промяната