Андреа Херк с две победи във втория ден на Световната купа по прескачане на препятствия в Царацово

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
09:04, 17.06.2023
Чете се за: 01:40 мин.
андреа херк две победи втория ден световната купа прескачане препятствия царацово

Румънският състезател Андреа Херк победи в две изпитания във втория ден на турнира от Световната купа по конен спорт-прескачане на препятствия на конна база "Фригопан" в село Царацово край Пловдив.

В изпитание 11 "Диамантен тур" с височина на препятствията до 145 см и награден фонд 5000 евро Херк спечели с кон Калвари ван де Зелм, а втори се нареди българинът Ивайло Бонев с Каунт Ебони, а трети е друг български представител Антон Дацински с Бамби.

В последното изпитание във втория ден "Златен тур" с височина на препятствията до 135 см. Андреа Херк с Нукаро отново спечели, втори остана българският ездач Ангел Няголов с Касацента Петра, а трети е друг румънец Йонуц Симон с кон Зодиак. Ангел Няголов зае четвърто място с кон Яник, пета е 16-годишната Елиза Чолакова с Ениминит.

В неделя предстои кулминацията на турнира - изпитанието за Гран при с височина на препятствията до 155 см. БНТ 3 ще предава на живо състезанието от 14:00 ч.

Франция и Англия с победи в квалификациите за Евро 2024 (ОБЗОР)