Андрей Рубльов победи Стан Вавринка в Мадрид и записа девета победа на клей този сезон

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:59, 29.04.2023 (обновена)
Чете се за: 02:55 мин.
андрей рубльов първият полуфиналист турнира монте карло

Андрей Рубльов продължава успешната си серия на червени кортове този сезон. Петият поставен в схемата руснак победи бившия номер 3 в света Стан Вавринка със 7-5, 6-4, за да стигне до третия кръг на тенис турнира от сериите Мастърс в Мадрид.

Рубльов спечели първата си титла от ATP Masters 1000 в Монте Карло по-рано този месец, а след това се класира за финала в Баня Лука, където загуби от сърбина Душан Лайович.

С победата си срещу Вавринка, Рубльов подобри представянето си на клей този сезон до 9-1.

„Щастлив съм, че съм в следващия кръг. Когато видях жребия, си помислих, че е невероятно да съм пети поставен и да играя с Вавринка. В последната среща той ме победи, но ето, че успях да спечеля днес и се чувствам страхотно", коментира Рубльов след успеха.

Той ще срещне в следващия кръг Йошихито Нишиока, който победи Алекс Молкан с 5-7, 6-4, 6-4.

Рубльов преследва своята 14-та титла в кариерата си. 25-годишният тенисист спечели четири от тях на клей, последната този месец в Монте-Карло.

Александър Зверев избегна трудно отпадането още във втория кръг. Зверев с 6:7(6), 7:5, 6:0 представителя на домакините Роберто Баена. Испанецът водеше 4:0 и 30/0 във втория сет, но отстъпи на Зверев в 10 от последните 11 гейма.

"Това беше много важен мач за мен и държах да го спечеля, тъй като през тази година не се представям добре в трисетови срещи. Едно или две разигравания решиха всичко и се радвам, че се случи в моя полза", заяви германецът.

Зверев взе кратък медицински таймаут в първия сет заради травма в левия крак. Следващият съперник на германеца ще бъде френският квалификант Юго Грение, който надви със 7:6(5), 7:6(7) Себастиан Корда. Победителят от този мач пък ще се изправи срещу Карлос Алкарас или Григор Димитров.

Най-добрият български тенисист ще се изправи срещу испанеца в неделя.

Гледайте ръгби срещата България - Словения в събота НА ЖИВО по БНТ 3
Левон Хампарцумян: Внесеният бюджет е провокация на финансовото министерство към депутатите