Англия надви минимално Португалия и се класира за полуфиналите на Евро 2023 за младежи

20:54, 02.07.2023
англия надви минимално португалия класира полуфиналите евро 2023 младежи

Отборът на Англия се класира за полуфиналите на европейското първенство по футбол за младежи до 21 години, след като надигра в третия четвъртфинал от програмата състава на Португалия с минималното 1:0.

На стадион "Рамаз Шенгелия" в Кутаиси единственото попадения в двубоя реализира играчът на Нюкасъл Антъни Гордън, който завърши подобаващо отлична многоходова акция на "Трите лъва" в 34-ата минута.

След почивката португалците направих опит да се върнат в срещата и бяха най-близо до това чрез Енрике Араухо, чийто удар с глава в средата на втората част се отби от напречния стълб на вратата на англичаните.

По този начин преднината на момчетата на Лий Карсли оцеля и така те си осигуриха място в голямата четворка на надпреварата при това, без да са допуснали нито един гол в турнира досега.

В спор за място на финала Англия ще се изправи срещу тима на Израел, който вчера елиминира драматично един от домакините на шампионата Грузия след изпълнение на дузпи.

Четвъртфиналите на Евро 2023 за младежи в Румъния и Грузия продължават със срещата между Франция и Украйна тази вечер на "Арена Клуж" в Клуж-Напока. Мачът започва в 22.00 часа българско време и ще може да го проследите НА ЖИВО в ефира на БНТ 3, където прякото предаване стартира в 21.50 часа!