Англия постигна убедителна победа във враждебна атмосфера

англия постигна убедителна победа враждебна атмосфера
00:29, 03.09.2021
Чете се за: 02:25 мин.

Англия победи Унгария с 4:0 в мач от група I на квалификациите за Световното първенство в Катар. Головете на "Пушкаш Арена" бяха дело на Рахийм Стърлинг, Хари Кейн, Хари Магуайър и Деклан Райс.

Гарет Саутгейт направи само една промяна от загубения финал на Европейското първенство срещу Италия. Най-скъпият британски футболист Джак Грийлиш замени десния бек Киърън Трипиър.

Англичаните бяха безкомпромисни, въпреки враждебна и често неприятна атмосфера в Будапеща. Някои от играчите бяха обиждани и замеряни с различни предмети по терена.

През първата част европейският вицешампион контролираше случващото се в срещата. Капитанът на "трите лъва" Хари Кейн изпусна най-чистото положение за гостите с удар над напречната греда. Полувремето завърши без точен удар.

След полувремето англичаните взеха своите поуки и заиграха по-остро. В 55-та минута Мейсън Маунт подаде на Стърлинг, който откри резултата за 1:0 след удар с едно докосване.

Само 7 минути по-късно Кейн удвои преднината след изстрел с глава, като този път Стърлинг се отчете с асистенция. Атаките на гостите не спираха. След извеждащо подаване на Грийлиш, Кейн остана очи в очи с Петър Гулаши, но вратарят спаси. От последвалия ъглов удар Хари Магуайър засече центриране на Люк Шоу с глава. Така съотборниците на клубно ниво убиха интригата в срещата.

Четири минути преди края на редовното време дефанзивният полузащитник Райс също бе точен след удар извън наказателното поле за крайното 4:0.

Англия е с актив от 12 точки след 4 изиграни мача и заема лидерската позиция. Тимът на Унгария е трети със 7 пункта.