Англия стигна до равенство в контролата с Белгия с гол в последната минута

Джуд Белингам се разписа в 95-ата минута

23:40, 26.03.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Англия Айвън Тони

Контролата между Англия и Белгия завърши при резултат 2:2. Джуд Белингам донесе равенството с гол в 95-ата минута.

Под проливния дъжд на стадион "Уембли" в Лондон домакините инкасираха ранен гол. В 11-ата минута Джордан Пикфорд подари топката на Амаду Онана, в опит да изгради атака. Полузащитникът подаде към своя съотборник Юри Тилеманс, който откри резултата.

Англичаните съумяха да изравят резултата от дузпа 6 минути по-късно. Айвън Тони се разписа, след като Ян Вертонген го фаулира в наказателното поле.

Възпитаниците на Саутгейт упражниха натиск, но така и не стигнаха до обрат. Попадение на Джаръд Боуен с глава бе отменено заради засада, а Джуд Белингам не уцели вратата с шут от 3 метра.

Вместо това гостите изчакаха своя момент на контраатака и възобновиха преднианта си. Юри Тилеманс засече с глава центриране във вратарското поле на Ромелу Лукаку.

След почивката островитяните бяха по-активни в преден план и заслужено стигнаха до изравнително попадение в последната минута. Резервата Джеймс Мадисън асистира на Джуд Белингам, който бе точен с удар по земя от вътрешността на наказателното поле.