ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Антоан Гризман със своя восъчна фигура в музея "Гревен"

Чете се за: 01:45 мин.
Спорт
антоан гризман представя своята статуя музея гревен
Снимка: AFP
Слушай новината
00:00
00:00

Восъчната фигура на световния шампион от 2018 г. Антоан Гризман ще може да се види от днес в парижкия музей "Гревен".

Французинът, който има изиграни 117 мача с националния отбор на страната си и е автор на 42 гола присъства на церемонията по отриването на своята восъчна фигура в популярния музей в Париж.

„Много съм шокиран, защото е много добре направена. Дори очите, погледът, усмивката, зъбите... Всичко е перфектно", реагира Гризман, който на 21 март ще празнува 32-ия си рожден ден.

"Трогнат съм, много съм щастлив. Това е страхотна работа, свършена от екипа. Много съм горд, че съм тук и се надявам да остана тук възможно най-дълго", каза още играчът на Атлетико Мадрид, който се присъединява към Мишел Платини, Зинедин Зидан, Фабиен Бартез, и Килиан Мбапе, които вече имат свои восъчни фигури в музея.

„Това означава, че съм на прав път, също така, че съм пример за млади и стари, и че съм оставил своя отпечатък върху французите“, каза световният шампион от 2018 г.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?