14:07, 28.02.2021
Чете се за: 00:24 мин.
Европейски футбол
антов резерва исторически успех болоня лацио

Отборът на Болоня победи гостуващия Лацио с 2:0 в двубой от 24-я кръг на Серия "А".

За съжаление българският национал Валентин Антов отново остана на резервната скамейка при историческия успех на "рособлу" над римските "орли" в мач № 100 на Синиша Михайлович начело на Болоня.

В 17-ата минута гостите от Рим можеха да поведат в резултата от дузпа, но Чиро Имобиле пропиля отличната възможност, като не успя да се разпише.

120 секунди по-късно Болоня поведе с точен удар на Ибрахима Мбайе. В 64-ата минута Никола Сансоне с удар от въздуха оформи крайното 2:0 и донесе първи успех на тима над Лацио от 2012 г. насам.

С този успех Болоня се изкачи на 11-та позиция с 28 точки, а Лацио остава 6-ти с 43 пункта.