Арда надви минимално Септември като гост при рестарта на Първа лига

14:12, 12.02.2023
Чете се за: 01:57 мин.
арда надви минимално септември гост рестарта първа лига
Снимка: start-photo.bg

Отборът на Арда Кърджали започна пролетния полусезон в Първа с минимален успех, след като надигра с 1:0 като гост състава на Септември София на Националния стадион "Васил Левски".

В герой за кърджалии се превърна Преслав Боруков, който донесе трите точки на своя тим в дебюта си за Арда след идването му от Локомотив Пд по време на зимната пауза.

Единственото попадение в двубоя падна в края на първата част, когато Мартин Николов препъна Светослав Ковачев в наказателното поле и гостите получиха право да изпълнят дузпа. Именно Боруков се нагърби с отговорността да изпълни 11-метровия наказателен удар и не сбърка, давайки аванс на Арда.

Любопитното е, че в началните минути на срещата домакините от Септември също получиха право да изпълнят дузпа, след като системата ВАР подсказа на главния арбитър Васимир Ел-Хатиб за игра с ръка на Умар Сако от състава на гостите.

Ударът на Асен Георгиев от бялата точка обаче беше отразен от стража на Арда Анатоли Господинов, което в крайна сметка се оказа и решаващо за успеха на "сините" от Кърджали.

В класирането тази победа помогна да Арда Кърджали да се изкачи на 8-та позиция в подреждането с актив от 29 точки, докато Септември остава на 11-то място с 15 пункта.

Джулия Терзийска с втора поредна титла от веригата UTR Pro Tennis Tour в Благоевград
Очертанията на войната: Започна ли голямото руско настъпление