Арда отново спечели срещу Берое

01:18, 01.11.2020
Чете се за: 00:31 мин.
гол спас делев арда изненада берое стара загора

Арда (Кърджали) се изкачи на пето място в класирането на българската футболна efbet Лига, след като спечели с минималното 1:0 гостуването си на Берое в Стара Загора.

Домакините влязоха в ролята на фаворити в двубоя и през първата част диктуваха събитията на терена. "Зелените" владееха повече топката и стигаха до повече ситуации за гол, но така и не успяваха да ги оползотворят.

Така, някак неочаквано гостите от Кърджали първи нанесоха удар в двубоя. В 56-та минута Светослав Ковачев комбинира със Спас Делев. Нисичкият нападател от своя страна матира Генадий Ганев за 1:0 с първия точен удар за неговия тим.

Секунди след попадението, бившият играч на ЦСКА можеше за втори път да прониже домакинската врата, но за щастие на старозагроци, този път топката премина над целта.

До края резултатът остана непроменен и така състав на Арда стигна до победата, с която събра 17 точки и се доближи на само една от тима на Димитър Димитров.