Арда с убедителна победа и три точки от Пирин

изненада херо напусна арда чиликов сменя
Снимка: ПФК Арда (Кърджали)
21:09, 17.09.2021
Чете се за: 01:17 мин.

Отборът на Арда Кърджали победи с 3:0 Пирин Благоевград в мач от 8-ия кръг на елита на България. Домакините бяха по-активни в срещата и спечелиха трите точки, с които заема 8-ото място във временното подреждане.

Поражението е шесто от началото на сезона за Пирин Благоевград, което им отрежда последната позиция в Първа лига, само с 3 пункта.

Отборът на Арда си осигури преднина от два гола още преди почивката чрез Лъчезар Котев и Иван Коконов.

В 59-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Тонислав Йорданов беше точен аз крайното 3:0, след нарушение на вратаря Димитър Шейтанов срещу него.

Това е първа победа за Арда Кърджали под ръководството на новия треньор Георги Чиликов.

В следващия кръг тимът от Кърджали ще се изправи срещу Берое, но има преди това мач срещу Ямбол в турнира за Купата на България. Пирин ще срещне Черно море, а за Купата - Банско.