Арда записа трети пореден шампионатен успех след победа над Хебър

16:59, 23.09.2023
Чете се за: 01:42 мин.
Арда Кърджали
Снимка: Startphoto.bg

Арда Кърджали победи Хебър Пазарджик с 3:1 в мач от 10-ия кръг на Първа лига. Тимът от Кърджали записа трети пореден шампионатен успех.

Домакините поведоха в резултата 2 18-ата минута на стадион "Арена Арда" в Кърджали. Тонислав Йорданов копна топката покрай противниковия страж, за да открие резултата.

След почивката възпитаниците на Любослав Пенев възобновиха равенството. Георги Николов засече на първа греда центриране във вратарското поле на Роберт Мазан.

Играчите на Александър Тунчев обаче бързо си върнаха аванса в резултата. Резервата Преслав Боруков възобнови преднината на кърджалии с удар от движение от вътрешността на наказателното поле.

Друга от резервите на "сините" Преслав Боруков също записа името си сред голмайсторите. Само минута, след като се появи на терена защитникът прехвърли Петър Дебарлиев, за да подпечата успеха за тима си. Абубакар Тунгара асистира и за трите попадения за победителите.

Арда се изкачи до 5-ата позиция в класирането с актив от 16 точки. Хебър остава на 10-ото място в подреждането с 11 пункта.