Арина Сабаленка се справи с Швьонтек

Победата бе пета за Арина Сабаленка срещу водачката в световната ранглиста и четвърта над тенисистка от топ 10 през годината.

коко гоф отпадна турнира торонто арина сабаленка продължава четвъртфиналите
18:44, 18.08.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Третата поставена Арина Сабаленка (Беларус) елиминира водачката в схемата и в световната ранглиста Ига Швьонтек (Полша) и се класира за финала на турнира по тенис на твърди кортове в Синсинати (САЩ) от сериите WTA 1000.

Сабаленка победи Швьонтек с 6:3, 6:3 за час и 49 минути игра в първия полуфинал и достигна за девети път финал в надпревара от сериите WTA 1000. За нея това ще бъде трети финал за сезона и трети на подобно ниво.

Представителката на Беларус поведе с 2:0 в първия сет след ранен пробив, Швьонтек бързо върна пробива и изравни за 2:2, но последва серия от три успешни гейма за Арина Сабаленка, която спечели с 6:3.

Вторият сет бе изключително драматичен. Сабаленка взе аванс от 5:1, но Ига Швьонтек отказа да се предаде лесно и отрази общо девет мачбола преди съперничката й да приключи двубоя с нов пробив за 6:3.

В другия полуфинал по-късно тази вечер една срещу друга ще се изправят шестата поставена Джесика Пегула от САЩ и испанката Паула Бадоса.