Арсенал е на път да се прости с Шампионската лига след загуба като гост на Нюкасъл

арсенал път прости шампионската лига загуба гост нюкасъл
23:40, 16.05.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Отборът на Арсенал допусна загуба с 0:2 при визитата си на Нюкасъл в двубой от предпоследния 37-и кръг на английската Висша лига.

В класирането тимът на Микел Артета е пети с 66 точки, на два пункта от четвъртия Тотнъм. При победа на "шпорите" в последния кръг, "артилеристите" ще се простят с участието си в Шампионската лига през новата кампания.

Резултатът на "Сейнт Джеймсис Парк" бе открит в 55-ата минута. Жоелинтън от състава на "свраките" бе изведен отлично по левия фланг на нападението и центрира остро в наказателното поле към Калъм Уилсън, а в опит да изчисти топката, бранителят на "артилеристите" Бен Уайт с шпагат си отбеляза автогол.

Домакините нанесоха решителния си удар пет минути преди края на редовното време, когато Калъм Уилсън бе изведен очи в очи срещу стража на гостите Аарън Рамздейл и стреля, но вратарят на Арсенал спаси, а при добавката Бруно Гимараеш отбеляза в опразнената врата.