Арсенал и Нюкасъл поделиха точките след нулево реми на "Емиратс"

08:14, 04.01.2023
Чете се за: 02:02 мин.
арсенал нюкасъл поделиха точките нулево реми емиратс

Отборите на Арсенал и Нюкасъл завършиха наравно 0:0 в среща от 19-ия кръг на Английската Висша лига, играна на "Емиратс Стейдиъм" в Лондон.

Двата тима предложиха двуостра игра, като ситуации не липсваха и пред двете врати, въпреки че "артилеристите" бяха по-активни.

Най-чистите положения за футболистите на Микел Артета обаче дойдоха в заключителните минути на мача. Първо, в 80-ата минута удар на Габриел Мартинели с глава премина на сантиметри от целта, а малко по-късно изстрел на Еди Нкетия бе отразен от стража на "свраките" Ник Поуп с крак.

От другата страна гостите от Нюкасъл бяха най-близо до гола в края на първата част, когато Жоелинтон стреля с глава отблизо, но за негово огромно разочарование не успя да намери целта.

Нулевото равенство сложи край на серията на Арсенал у дома, като лондончани бяха спечелили всяко едно свое домакинство от началото на сезона. Освен това този хикс прекъсна поредицата на "топчиите" от пет поредни успеха в първенството.

Въпреки това момчетата на Микел Артета остават начело във Висшата лига с актив от 44 точки, докато Нюкасъл остава на третото място с 35 пункта, като "свраките" имат равен актив с четвъртия Манчестър Юнайтед, но "червените дяволи" са с мач повече.

София отбелязва 145 години от освобождението си (Снимки)
Деница Сачева, ГЕРБ: Бихме подкрепили кабинет с третия мандат без наше участие