Арсенал измести Тотнъм от върха във Висшата лига след класика над Борнемут

арсенал измести тотнъм върха висшата лига класика борнемут
21:29, 20.08.2022
Чете се за: 02:15 мин.

Отборът на Арсенал постигна класическа победа с 3:0 при визитата си на Борнемут в двубой от третия кръг на английската Висша лига.

„Топчиите“ откриха резултата на стадион „Виталити“ в 5-ата минута. Габриел Жезус овладя топката в половината на домакините, направи силен индивидуален рейд и на границата на наказателното поле изведе Габриел Мартинели на отлична стрелкова позиция. Бразилецът стреля силно по земя, но стражът Марк Таварес изби, а при добавката Мартин Йодегор се разписа с удар от движение около границата на вратарското поле.

Шест минути по-късно отново Йодегор се озова в прегръдките на своите съотборници, когато реализира второто си попадение в срещата. Букайо Сака изведе Бенджамин Уайт отдясно в пеналтерията на Борнемут. Английският национал върна топката около границата на наказателното поле с пас по земя, кълбото бе спряно от Жезус, който остави на Йодегор да стреля, а норвежецът с фалцов удар се разписа в долния десен ъгъл на Таварес.

Съставът на Микел Артета отбеляза и трето попадение в 54-ата минута, когато Салиба се разписа в горния ляв ъгъл на Таварес след удар от движение в наказателното полена „черно-червените“ и асистенция на Гранит Джака.

В класирането Арсенал събра пълен актив от 9 точки и измести от върха градския си съперник Тотнъм, изпреварвайки „шпорите“ с 2 пункта. Борнемут пък е 14-и с 3 точки от три изиграни срещи.

Разярен Левски си го изкара на Хебър за отпадането от Хамрун в Лигата на конференциите
Българският ансамбъл показа новите си съчетания за Световното първенство в София през септември