Арсенал мина и през Кристъл Палас за шести пореден успех във Висшата лига

18:38, 19.03.2023
Чете се за: 01:57 мин.
арсенал мина кристъл палас шести пореден успех висшата лига

Отборът на Арсенал продължава да крачи уверено към титлата в английската Висша лига, след като в среща от 28-ия кръг надигра убедително с 4:1 у дома състава на Кристъл Палас.

За момчетата на Микел Артета това беше шести пореден успех в първенството, с който те събраха 69 точки и имат 8 аванс пред втория Манчестър Сити преди паузата за националните отбори. От друга страна пък "орлите", които в петък останаха без своя наставник Патрик Виера, са на 12-а позиция с 27 пункта и все още не познават вкуса на успеха през календарната 2023 година.

Двубоят на "Емиратс" премина изцяло под диктовката на домакините, като Габриел Мартинели даде аванс на "артилеристите" в 28-ата минута с хубав диагонален изстрел, а в края на първата част Букайо Сака удвои преднината на своя тим след чудесна комбинация с Бен Уайт.

След почивката Гранит Джака направи резултата 3:0, възползвайки се от асистенция на Леандро Тросар, преди Джефри Шлуп да върне едно попадение за Кристъл Палас малко след изтичането на един час игра.

Крайното 4:1 пък бе оформено в 74-ата минута от Букайо Сака, за когото това бе второ попадение в срещата.

Пловдивското дерби завърши без победител след късни голове
Везенков и Олимпиакос надвиха Панатинайкос и спечелиха редовния сезон в гръцкото първенство