Арсенал победи ПСВ с гол от воле на Джака и се класира за 1/16-финалите в Лига Европа

21:52, 20.10.2022
арсенал победи псв гол воле джака класира финалите лига европа

Отборът на Арсенал постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на ПСВ Айндховен в отложен мач от втория кръг на група А в Лига Европа.

Двубоят трябваше да се изиграе на 15 септември, но бе отложен заради смъртта на кралица Елизабет II и ангажиментите на местната полиция с погребението ѝ

Единственото попадение на стадион „Емирейтс“ в Лондон бе отбелязано в 70-ата минута, когато капитанът Мартин Йодегор комбинира отдясно с Такехиро Томиясу, който центрира в наказателното поле на „филипсите“, където непокритият Гранит Джака стреля от движение с десния си крак от воле, разписвайки се в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Валтер Бенитес.

Победата позволи на Арсенал да се класира за елиминационната фаза на втория по сила европейски клубен турнир напролет.

В класирането съставът на Микел Артета е убедителен лидер с 12 точки от четири изиграни срещи, на пет пункта пред втория ПСВ Айндховен. Трети е норвежкият шампион Бодьо/Глимт с четири точки, а на дъното е швейцарския Цюрих без точков актив.

Дея спорт елиминира Лас Палмас след "златен гейм" за място в 1/16-финалите на Чалъндж Къп
Стачка в Скопие: градът остана без обществен транспорт