Арсенал победи Тотнъм в лондонското дерби и отново оглави Висшата лига

16:53, 01.10.2022
Чете се за: 02:25 мин.
арсенал победи тотнъм лондонското дерби отново оглави висшата лига

Отборът на Арсенал постигна победа с 3:1 при домакинството си на Тотнъм в дерби мач от деветия кръг на английската Висша лига.

„Артилеристите“ откриха резултата на „Емирейтс Стейдиъм“ в 20-ата минута, когато Бен Уайт комбинира с Томас Партей около дъгата на наказателното поле на „шпорите“, а ганаецът с фалцов изстрел от движение се разписа в близкия горен ляв ъгъл на вратата, пазена то Юго Лорис.

Съставът на Антонио Конте възстанови равенството след половин час игра. Бранителят на домакините Габриел Магаляеш извърши нарушение срещу Ричарлисон в пеналтерията на „топчиите“ и Тотнъм получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Хари Кейн, който с премерен изстрел се разписа в средата на вратата за 1:1.

Арсенал отново поведе само четири минути след началото на втората част. Голмайсторът Партей комбинира с Букайо Сака по десния фланг. Английският национал проби в наказателното поле на гостите и стреля по диагонал. Стражът Лорис изби, но дебнещият за грешка на противниковата отбрана Габриел Жезус се разписа от близко разстояние.

След точно час игра Тотнъм остана с човек по-малко на терена заради директния червен картон на Емерсон застъпи грубо Мартинели край тъч линията.

Крайният резултат оформи Гранит Джака в 67-ата минута, разписвайки се в долния ляв ъгъл на вратаря Лорис с удар отляво в пеналтерията на „шпорите“.

В класирането Арсенал е лидер с актив от 21 точки, докато Тотнъм е трети със 17 пункта.