Арсенал продължи перфектната си победна серия във Висшата лига

арсенал продължи перфектната победна серия висшата лига
22:54, 31.08.2022
Чете се за: 02:07 мин.

Тимът на Арсенал постигна победа с 2:1 при домакинството си на Астън Вила в мач от петия кръг на английската Висша лига.

„Топчиите“ откриха резултата на лондонския стадион „Емирейтс“ след точно половин час игра, когато Габриел Мартинели изведе Гранит Джака по левия фланг. Полузащитникът на домакините центрира в наказателното поле на Вила, топката се отби в Езри Конза и затрудни вратаря Емилиано Мартинес, който изби, но при добавката Габриел Жезус се разписа с изстрел с левия си крак.

Гостите от Бирмингам възстановиха равенството в 74-ата минута по забележителен начин. Дъглас Луис се разписа във вратата на Аарън Рамсдейл с директен удар от корнер, който изненада стража на домакините, а топката влетя в ъгъла на първата греда.

Само три минути по-късно Арсенал излезе отново напред в резултата, когато Букайо Сака центрира от левия фланг в наказателното поле на Астън Вила, а Мартинели с удар от воле се разписа в горния ляв ъгъл на стража Мартинес.

В класирането тимът, воден от Микел Артета, е с пълен актив от 15 точки след пети изиграни срещи и е лидер с два пункта преднина пред шампиона Манчестър Сити, който е втори. Астън Вила заема 18-ото място с 3 спечелени точки.