Аржентина откри победоносно Копа Америка в специален мач за Меси

"Гучосите" сразиха Канада в откриващия мач от турнира

аржентина откри победоносно копа америка специален мач меси
Снимка: CONMEBOL Copa América/Twitter
08:59, 21.06.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Националният отбор на Аржентина стартира обещаващо на Копа Америка в САЩ. Действащите шампиони сразиха Канада с 2:0 в откриващия мач от група А. На стадион „Мерцедес-Бенц Арена“ в Атланта точни за аржентинците бяха Хулиан Алварес и Лаутаро Мартинес. Срещата се оказа по-специална за суперзведата на южноамериканския тим - Лионел Меси, който има 35 изиграни мача в историята на турнира и постави рекорд по този показател.

По този начин „гаучосите“ дадоха заявка, че са готови да преследват отново континенталния трофей. „Албиселесте“ ще имат за съперник Чили в следващия кръг, докато канадците ще срещнат Перу.

Положения не липсваха и пред двете врати през първото полувреме, но до гол така и не се стигна. Това обаче се промени още в началото на второто, когато в 49-ата минута Лионел Меси изведе Алексис Мак Алистър в наказателното поле. Той бе спънат от канадския вратар, но успя и да подаде към Хулиан Алварес, който откри резултата в полза на символичните домакини.

Аржентинците продължиха да бъдат по-дейни и в края на мача удвоиха резултата. Меси се оказа в центъра на събитията отново в 88-та минута, тъй като изведе Лаутаро Мартинес очи в очи с канадския вратар. Аржентинецът реализира без проблеми и подпечата успеха на „гаучосите“.