Аржентина победи Чили в световна квалификация в зона Южна Америка

В друг двубой Боливия записа успех с 4:0 над Венецуела.

аржентина победи чили световна квалификация зона южна америка
10:03, 06.09.2024 (обновена)
Чете се за: 02:15 мин.

Аржентина победи Чили с 3:0 в мач от световните квалификации в зона Южна Америка. Така отборът воден от Лионел Скалони записа 12-ти пореден успех във всички турнири. Голямата звезда на домакините Лионел Меси пропусна мача заради контузия, но съотборниците му се справиха и вече имат актив от 18 точки, с който оглавяват временното класиране.

Алексис Мак Алистър откри резултата в 48-ата минута, Хулиан Алварес добави втория гол в 84-тата минута, а третото попадение бе за Пауло Дибала в добавеното време на срещата.

В друг двубой Боливия записа убедителен успех с 4:0 над Венецуела. Вака, Алгаранес, Мигуелито и Монтейро реализираха попаденията.

Преди квалификационния мач за Мондиал 2026 между Аржентина и Чили се проведе церемония в чест на аржентинския нападател Анхел ди Мария на стадион „Монументал“ в Буенос Айрес. 36-годишният футболист приключи международната си кариера.

Миналото лято Ди Мария обяви решението си да се оттегли след Копа Америка през 2024 година.

Футболистът има 145 мача за националния отбор на Аржентина, в които е отбелязал 31 гола и е направил 32 асистенции. С „албиселесте“ той стана световен шампион на Мондиал 2022 и носител на Копа Америка през 2021 и 2024 година.

По време на тържеството на 36-годишния аржентинец на таблото на стадиона беше излъчено видео с обръщение на Лионел Меси. Ди Мария не успя да сдържи сълзите си, докато гледаше.

„Надявам се да се насладиш на тази вечер със семейството и близките си. Казахме всичко, което имахме да кажем. Преживяхме толкова много и кой би си помислил, че всичко ще свърши така? Много ще ни липсваш. Ще се видим скоро“, каза Меси.

България срещу Украйна на полуфиналите на европейското по волейбол за мъже до 20 г.
Денят на Съединението отбелязаха в Благоевград (СНИМКИ)