Ашли Барти се класира за 1/2-финалите в Синсинати

13:50, 21.08.2021
Чете се за: 01:55 мин.
ашли барти класира финалите синсинати

Световната №1 Ашли Барти продължава без загубен сет на турнира от сериите WTA 1000 в Синсинати, след като в 1/4-финалите елиминира шампионката от Ролан Гарос Барбора Крейчикова с 6:2, 6:4.

По този начин австралийката изравни най-доброто си постижение в турнира, което датираше от сезон 2019.

В първия сет Барти реализира два пробива, които се оказаха напълно достатъчни за успеха и с 6:2.

Втората част започна далеч по-позитивно за Крейчикова, която стигна до брейк за 2:1 в нейна полза. Чехкинята задържа преднината си до 4:2, когато Барти вдигна нивото и повече не даде гейм на съперничката си, слагайки точка на спора след час и 12 минути игра.

На 1/2-финалите Ашли Барти ще играе срещу бившата №1 в света Анжелик Кербер. Германката спечели своя мач №1000 в професионалния тенис след отказване на Петра Квитова при сет аванс в полза на Кербер и 3:3 във втория.

Паола Бадоса от Испания също не успя да завърши мача си от 1/4-финалите, след като се отказа срещу Каролина Плишкова при изоставане от 5:7, 0:2.

В следващия си мач чехкинята ще играе срещу швейцарката Джил Тайхман, която продължава със силното си представяне в Синсинати. След като елиминира в 1/8-финалите световната №2 Наоми Осака, вчера тя се справи и със своята сънародничка и олимпийска шампионка Белинда Бенчич след 6:3, 6:2.