След като беше заменен на почивката в мача на ПСЖ срещу Байерн Мюнхен от Шампионската лига във вторник вечер, завършил със загуба с 0:1, днес стана ясно, че мароканецът ще получи почивка през уикенда.
Старши треньорът Кристоф Галтие няма да разчита на Хакими в двубоя срещу петия в подреждането Лил тази неделя на "Парк де Пренс". Очаква се мароканецът да се завърне в игра в дербито от френската Лига 1 Пари Сен Жермен - Олимпик Марсилия на 26 февруари на "Стад Велодром", пише Le Parisien.
По информация на изданието, Хакими е изпитал болка в дясното бедро, както по време на световното първенство в Катар. Той беше заменен от Преснел Кимпембе в първия осминафинал срещу Байерн Мюнхен след 45 минути игра. Реваншът е на "Алианц Арена" на 8 март.
Надеждата на Хакими е да се възстанови бързо, за да намери място в състава на Галтие в дербито между първия и втория в шампионата. Парижани бяха отстранени именно от Олимпик Марсилия на осминафиналите в турнира за Купата на Франция на 9 февруари, а новият сблъсък между двата тима този път в Лига 1 на "Стад Велодром" се очертава да бъде горещ.
ПСЖ са лидери във временното класиране с 54 точки, следвани от Олимпик Марсилия с 49. Трети е тимът на Монако с 47 точки.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Бернардо Силва охлади ентусиазма на Барселона, Атлетико и Реал Мадрид дебнат за подписа му
Лучано Спалети остава фокусиран върху проекта на Ювентус въпреки трансферните трудности
Обратното броене до Мондиала за Франция започва, "петлите" стегнаха куфарите за Бостън
Реал Мадрид се раздели с Алваро Арбелоа, Моуриньо е все по-близо до завръщане
Велислава Петрова за помощта за Украйна: Всяко решение за помощ - военнотехническа или хуманитарна – ще бъде взето с решение на МС
Асен Василев: Свръхдефицитът ни е наложен превантивно за 2026 година и е нарушение на регламента