Аслъхан Мехмедова с отличен старт на Световното първенство по бокс

Фикрет Ереджебов Аслъхан Мехмедова Мелис Йонузова Станимира Петрова
17:52, 11.05.2022
Чете се за: 01:00 мин.

Аслъхан Мехмедова стартира по перфектен начин участието си на Световното първенство по бокс за жени в Истанбул. Националката ни в категория до 63 килограма изнесе истинска лекция на съперничката си от Египет Рахма Мохамед. Българката взе категорична победа с 5:0 съдийски гласа и се класира за втория кръг на шампионата.

Асото, както е известна Мехмедова, видимо превъзхождаше противничката си. Тя доминираше изцяло в първите два рунда, в които съдиите дори ѝ присъдиха победа с по 10-8. Това позволи на българката да отпусне педала на газта в третата част и без колебания да стигне до крайната победа.

За място на 1/4-финалите Аслъхан ще се изправи срещу ирландката Ейми Бродхърст. Мачът им ще се проведе в следобедната сесия на 15 май.

Павлин Иванов и тимът му Сибиу записаха втори успех в четвъртфиналната серия в румънското първенство
Чете се за: 01:40 мин.
Астън Вила се спаси в дузпите и продължава към полуфиналите на Лигата на конференциите
22:35, 18.04.2024
Чете се за: 03:52 мин.
Фиорентина се измъчи срещу Пилзен, но продължава напред
22:30, 18.04.2024
Ига Швьонтек в сблъсък с Ема Радукану за място на полуфиналите на турнира по тенис в Щутгарт
21:56, 18.04.2024
Валентина Георгиева с 15-ти резултат в квалификациите на греда на Световната купа по спортна гимнастика в Доха
21:35, 18.04.2024