Астън Вила удари Тотнъм като гост и го остави извън топ 4

18:16, 01.01.2023
астън вила удари тотнъм гост остави извън топ

Отборът на Астън Вила започна по мечтан начин новата 2023 година, след като победи с 2:0 като гост тима на Тотнъм в първия двубой от английската Висша лига през новата календарна година.

Успехът беше първи за бирмингамци след подновяването на първенството след края на световното първенство в Катар, с което те събраха 21 точки и заема 12-то място в подреждането, докато "шпорите" пропуснаха да спечелят във втори пореден двубой и са на 5-та позиция на две точки от четвъртия Манчестър Юнайтед, който обаче е с мач по-малко.

След нулево първо полувреме в Лондон Астън Вила излезе напред в 50-та минута, когато Юго Лорис изпусна топката след удар от дистанция на Дъглас Луис и подари кълбото на Оли Уоткинс, който асистира на Емилиано Бунедия за 1:0.

В 73-та минута Хари Кейн загуби топката в собствената си половина, а Вила се възползва по най-добрия начин от ситуацията организира бърза атака, при която Джон Макгин намери в наказателното поле Дъглас Луис и бразилецът беше точен, оформяйки крайния резултат в двубоя.

В следващия кръг Астън Вила е домакин на Уулвърхямптън, докато Тотнъм ще гостува на Кристъл Палас, като и двата мача са в сряда (4 януари) от 22.00 часа.

Полицията е установила 47 шофьори да карат след употреба на алкохол и 7 дрогирани
Владимир Зографски 49-и във втория старт за "Четирите шанци"