Аталанта е на шести финал в турнира за Купата на Италия

На финала отборът от Бергамо ще срещне тима на Ювентус, който спечели полуфиналната битка с Лацио с общ резултат 3:2.

аталанта шести финал турнира купата италия
07:37, 25.04.2024

Отборът на Аталанта се класира за шести път за финал в турнира за Купата на Италия. Бергамасци водени от Джан Пиеро Гасперини победиха с 4:1 Фиорентина в срещата-реванш от полуфиналите и с общо резултат 4:2 продължават към мача за трофея.

Домакините откриха след ранен гол на Тюн Копмайнерс (8'), гостите изравниха през второто полувреме с попадението на Лукас Мартинес Куарта (68'). Джанлука Скамака (68') върна предимството на своите, а Адемола Луукман (90'+5') и Марио Пашалич (90'+8') оформиха крайния резултат в добавеното време. Момчетата на Винченцо Италиано играха с човек по-малко от 53-тата минута, когато бе изгонен Никола Миленкович.

Аталанта остава в борбата за златен дубъл, след като продължи към полуфиналите на Лига Европа.

Това ще бъде шести финал в турнира за Купата на Италия за отбора от Бергамо, като той успя да спечели трофея само при първото си участие през далечната 1963 г. Аталанта ще играе на трети финал в турнира под ръководството на старши треньора Джан Пиеро Гасперини. И в двата предишни случая - през 2019 и през 2021 година, "нерадзурите" загубиха, като във втория от тях отстъпиха с 1:2 на Ювентус.

Полуфиналните плейофи в НБЛ започват на 7 май със серията между Рилски спортист и Спартак Плевен
16:45, 04.05.2024
Каролина Костова стана вицешампионка на сингъл на турнир от Тенис Европа до 14 г. в Бургас
16:22, 04.05.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Футболни клубове в Англия поискаха победителят от ФА Къп да печели четвъртата квота на страната в Шампионската лига
15:55, 04.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Калояна Налбантова не успя да се класира за полуфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
15:06, 04.05.2024
Чете се за: 00:30 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
15:00, 04.05.2024
Злато за Стилияна Николова на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку, четвърто място за Калейн
14:14, 04.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
И президентът на МОК Томас Бах изяви желание да се потопи във водите на река Сена преди Игрите в Париж
14:05, 04.05.2024
Бившият треньор на ЦСКА-София Саша Илич застава начело на руския Пари Нижний Новгород
13:24, 04.05.2024