Аталанта е на шести финал в турнира за Купата на Италия

На финала отборът от Бергамо ще срещне тима на Ювентус, който спечели полуфиналната битка с Лацио с общ резултат 3:2.

аталанта шести финал турнира купата италия
07:37, 25.04.2024

Отборът на Аталанта се класира за шести път за финал в турнира за Купата на Италия. Бергамасци водени от Джан Пиеро Гасперини победиха с 4:1 Фиорентина в срещата-реванш от полуфиналите и с общо резултат 4:2 продължават към мача за трофея.

Домакините откриха след ранен гол на Тюн Копмайнерс (8'), гостите изравниха през второто полувреме с попадението на Лукас Мартинес Куарта (68'). Джанлука Скамака (68') върна предимството на своите, а Адемола Луукман (90'+5') и Марио Пашалич (90'+8') оформиха крайния резултат в добавеното време. Момчетата на Винченцо Италиано играха с човек по-малко от 53-тата минута, когато бе изгонен Никола Миленкович.

Аталанта остава в борбата за златен дубъл, след като продължи към полуфиналите на Лига Европа.

Това ще бъде шести финал в турнира за Купата на Италия за отбора от Бергамо, като той успя да спечели трофея само при първото си участие през далечната 1963 г. Аталанта ще играе на трети финал в турнира под ръководството на старши треньора Джан Пиеро Гасперини. И в двата предишни случая - през 2019 и през 2021 година, "нерадзурите" загубиха, като във втория от тях отстъпиха с 1:2 на Ювентус.