Аталанта надви Болоня след обрат в италианската Серия А

аталанта надви болоня обрат италианската серия
09:03, 10.01.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Отборът на Аталанта победи Болоня с 2:1 като гост в мач от 17-ия кръг на първенството на Италия по футбол. Аталанта заема шестата позиция във временното класиране в Серия с 31 точки, колкото имат петият и седмият, съответно Лацио и Рома. Съставът от Бергамо нямаше победа от края на октомври миналата година, а в предишния кръг направи равенство срещу Специя – 2:2

Тимът на Болоня, който допусна втора поредна загуба в шампионата, е 12-и с 19 точки в актива.

Домакините поведоха в 6-ата минута след попадение на Рикардо Орсолини, негово трето за сезона.

Аталанта стигна до успеха след обрат през второто полувреме. Теун Коопмайнерс се разписа след силен удар от дистанция за 1:1 в 47-ата минута, а в 58-ата минута 19-годишният нападател Расмус Хойлунд преодоля вратаря на Болоня Лукаш Скорупски с точен изстрел за победното 2:1.

За Аталанта предстои домакинство на Салернитана на 15 януари, докато Болоня ще гостува на Удинезе същия ден.