Аталанта обърна и победи категорично последния в Серия А

Аталанта - Салернитана
Снимка: Facebook: Atalanta Bergamasca Calcio
08:19, 19.12.2023
Чете се за: 01:05 мин.

Аталанта победи Салернитана с категоричното 4:1 в последен двубой от 16-ия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Гевис" в Бергамо.

Гостите съумяха да поведат още в началото на мача след попадение на Лоренцо Пирола в 10-ата минута, но Луис Мюриел изравни в 47-ата. Обратът стана пълен само 5 по-късно когато точен беше и Марио Пашалич.

Шарл Де Кетеларе направи резултата 3:1 с попадение в 83-ата минута, а крайното 4:1 оформи Алексей Миранчук в 89-ата минута.

Така Аталанта излезе на седмото място с актив от 26 точки. Салернитана остава на последната 20-а позиция с 8.

Челси и Нюкасъл влизат в спор за полуфиналите на Купата на Лигата
Надежда Йорданова: Фокус на реформата в Конституцията е осигуряване на истински независим съд